ابراهیم حسن آبادی

انجام بیش از ۵ هزار مأموریت پلیسی طی تعطیلات نوروزی در اسلامشهر

فرمانده انتظامی اسلامشهر گفت: طی تعطیلات نوروزی امسال ۵ هزار و ۳۹۰ مأموریت پلیسی در این شهرستان توسط نیروی انتظامی انجام شده است.

فرمانده انتظامی اسلامشهر گفت: طی تعطیلات نوروزی امسال ۵ هزار و ۳۹۰ مأموریت پلیسی در این شهرستان توسط نیروی انتظامی انجام شده است.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از فارس، ابراهیم حسن‌آبادی امروز در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر در سال جدید اظهار کرد: طی ۱۵ روز تعطیلات نوروزی سال ۹۷، پنج هزار و ۳۹۰ عملیات پلیسی توسط کارکنان نیروی انتظامی در این شهرستان انجام شد.

وی افزود: متأسفانه در‌بین مأموریت‌های انجام‌شده پلیس، نزاع و درگیری با یک‌هزار و ۱۶۰ مورد در اولویت نخست مأموریت‌های پلیسی قرار گرفت و رسیدگی به انواع سرقت با ۸۵۰ فقره مأموریت و تخلفات راهنمایی و رانندگی با ۸۳۷ مورد در رده‌های بعدی مأموریت‌های نیروی انتظامی در سطح منطقه در این مدت بود که توسط شهروندان از طریق تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان اسلامشهر بیان کرد: در طی این مدت در ۵۱ مورد تصادف تعداد ۳۱ مورد مجروح همراه داشته و خوشبختانه هیچ‌گونه تصادفی فوتی گزارش نشده و غالب تصادف در اثر برخورد خودرو و موتورسیکلت با عابر پیاده به‌وقوع پیوسته است.

وی تأکید کرد: خوشبختانه با انجام اقدامات پیش‌گیرانه از وقوع جرم با تأمین روشنایی جاده مرگ (احمدآباد مستوفی) با نصب چراغ در این محور مواصلاتی در طی روزهای گذشته شاهد کاهش انواع تصادفات و سرقت به‌عنف در این محور بوده‌ایم.

حسن‌آبادی افزود: در راستای اقدامات پیش‌گیرانه در رابطه با وقوع جرم با همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان به‌زودی بلوار حضرت معصومه (س) نیز با نصب دوربین کنترلی و تأمین روشنایی در طی روزهای آتی انجام خواهد شد که با این اقدامات شاهد یک مسیر ایمن در سطح شهرستان خواهیم بود.

وی با ارائه گزارشی از عمل‌کرد نیروی انتظامی در ایام تعطیلات نوروزی خاطرنشان کرد: با اقدامات پیش‌گیرانه و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان و همکاری مطلوب دستگاه‌های مختلف اجرای و خدماتی شاهد کاهش ۲ درصدی انواع سرقت به تعداد ۲۱۱ فقره رسیده و در زمینه دستگیری سارقین ۳ درصد افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی شهرستان اسلامشهر تأکید کرد: متأسفانه غالب نزاع‌ها و درگیری‌ها در سطح منطقه به علت عدم وجود پارکینگ در اغلب نقاط این شهرستان به‌وقوع پیوسته و طبق آخرین بررسی‌های انجام‌شده متأسفانه تاکنون هیچ‌گونه پارکینگی از سوی شهرداری‌ها از محل اخذ جرائم ماده ۱۰۰ احداث نشده در‌صورتی‌که احداث پارکینگ یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین نیازهای منطقه است.

وی در پایان ضمن قدردانی از همکاری صمیمانه همه مردم و مسؤولین با نیروی انتظامی متذکر شد: ۵۳ درصد از سرقت‌های خودرو و لوازم داخل خودرو به‌علت عدم وجود پارکینگ است که با راه‌اندازی پارکینگ‌های طبقاتی در اقصی نقاط شهر، می‌توان شاهد کاهش این‌گونه جرائم بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *