انتقاد فرماند‌ار از برخی آقابالاسری‌ها در اسلامشهر

فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت:دستگاه‌های اجرایی باید بررسی کنند که در شهرستان اسلامشهر چه کنیم تا برخی آقابالاسری‌ها را در جهت صیانت از حقوق شهروندی از بین ببریم.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از تسنیم، مسعود مرسلپور امروز در نشست ستاد صیانت از حقوق شهروندی با اشاره به اینکه ما مسئولان مکلف به تکریم شهروندان هستیم اظهار داشت: ماهیت قانون اساسی ما در راستای اجرای حقوق شهروندی است و همه قوا و مسئولان نظام و دستگاه‌های اداری و اجرایی و خدمات‌رسان همگی باید به تکریم و صیانت از حقوق شهروندی بپردازند.

 وی با بیان اینکه نخستین بخش گام دوم انقلاب که به دانش و پژوهش پرداخته نشان‌دهنده اهمیت حقوق شهروندی است تأکید کرد: تمام اجزای جامعه و پازلهای موجود در آن و روش‌ها و ایده‌ها به حفظ حقوق شهروندی منتهی می‌شود و مهم‌تر از آن نحوه اجرای این حقوق است.

 فرماندار شهرستان اسلامشهر افزود: کار امروز را به فردا انداختن، ارباب رجوع را معطل و منتظر نگه داشتن موجب چالش سیستم اداری شده و از مصادیق عدم اجرای صیانت از حقوق شهروندی است.

بیشتر بخوانید

  • کردستان|حقوق شهروندی تنها با شعاردادن عملی نمی‌شود
  • کردستان|پیگیری نقض حقوق شهروندی مستلزم حفظ استقلال شغلی و امنیت و احترام وکلاست
  • وضعیت ادارات لرستان در رعایت حقوق شهروندی مطلوب نیست

 مرسلپور با بیان اینکه گفتن کلمه «نه» به فرهنگ غالب کشور مبدل گشته و در این زمینه ضعف بنیادین وجود دارد بیان کرد: این یک بیماری فرهنگی است که با گفتن کلمه «نه» خودمان را راحت کنیم در صورتی که سیستم اداری در چارچوب قانونی به منظور برطرف کردن مشکل مردم ایجاد شده و قوانین جاری در کشور بیش از ۹۹ درصد نیازهای جامعه را ایجاد کرده و پاسخگو نیز بوده است.

وی به سیاست‌های دولت در شرایط تحریم اشاره کرد و گفت: با شرایط اقتصادی فعلی در کشور هر فردی باید تا پای جان برای رونق تولید و افزایش اشتغال تلاش کند.

فرماندار شهرستان اسلامشهر ادامه داد: سلامت در کار، توجه به مردم و اجرای فرامین رهبری و سیاست‌های دولت در شرایط امروز کشور سه مشخصه حفظ حقوق شهروندی است.

 مرسلپور با بیان اینکه عده‌ای تصورشان این است که حاکم هستند و بقیه محکومند تصریح کرد: همه ما تحت لوای قانون هستیم که بر همه جا حاکم است و ملزم به اجرای آن هستیم و حقوق شهروندی در جزیی‌ترین مسائل هم وجود دارد که باید رعایت شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مسئولان ادارات و دستگاه‌های اجرایی باید بررسی کنند که در شهرستان اسلامشهر چه کنیم تا برخی آقابالاسری‌ها را در جهت صیانت از حقوق شهروندی از بین ببریم و اینکه چطور حقوق شهروندی را در شهرمان نهادینه کنیم؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *