انتقاد امام جمعه اسلامشهر از دخالت در آرای مردم/هزینه های تبلیغات کاندیداها اسراف و تبذیر بود

امام جمعه اسلامشهر گفت: مگر مقام معظم رهبری چند بار نفرمودند که انتخابات حق الناس و یک رای هم حق الناس است چرا در آرای مردم دخالت شود؟ چرا باید صندوق ها جابجا شود؟ چرا باید به مردم خیانت کنیم ؟

امام جمعه اسلامشهر گفت: مگر مقام معظم رهبری چند بار نفرمودند که انتخابات حق الناس و یک رای هم حق الناس است چرا در آرای مردم دخالت شود؟ چرا باید صندوق ها جابجا شود؟ چرا باید به مردم خیانت کنیم ؟

به گزارش اسلامشهرخبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروی در خطبه های نماز جمعه اسلامشهر گفت:پیامبر اکرم امیر مومنان علی (ع) را سه مرتبه به اقامه نماز شب  و همچنین توجه ویژه به نماز ظهر توصیه کردند، نماز های یومیه اهمیت دارد اما نماز ظهر اهمیت ویژه ای دارد.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) ما را به سه چیز مهم توصیه می کنند و آن سه چیز: روزه، نماز و زکات و صدقه است، زکات، مال را فراوان می کند و به آن برکت می دهد و مانند قلعه مال انسان را نگه می دارد.

امام جمعه اسلامشهر اعلام کرد: بر اساس روایاتی که شیعه و سنی نقل کرده اند در قرآن کریم در سوره بیینه خداوند علی (ع) را به عنوان خیر البریه(بهترین مردم) معرفی می کند چقدر خوب است که شیعیان علی (ع)  در سبک زندگی ، زبان، عمل و تمامی زوایای زندگی از آن حضرت تبعیت کنند.

وی ضمن توصیه به تقوا خاطر نشان کرد: پیامبر می فرمایند بهترین مرم کسی است که بهترین قاری و عمل کننده به قرآن باشد ، دین شناس باشد  و حلال و حرام را بشناسد ، بیشتر به امور نیک امر کند و از گناهان باز دارد و بیشتر صله رحم کند .

نماینده ولی فقیه در اسلامشهر با اشاره به حدیثی از پیامبر در مورد بدترین مردم گفت: بدترین مردم کسی است که عمر طولانی داشته باشد اما عملش بد باشد ، انسان بدعمل هر چه عمرش طولانی شود پرونده اش سنگین تر می شود  و در حدیث دیگری می فرمایند بدترین مردم کسی است که آخرت خود را به دنیا بفروشد  و از این بدتر کسی که آخرتش را به دنیای دیگران بفروشد.

وی با انتقاد از هزینه های تبلیغات برخی کاندیداهای شورای اسلامشهر افزود: در انتخابات شورای شهر اسلامشهر اگر این اسراف ها و هزینه های تبلیغات را جمع می کردید چندین نفر را صاحب خانه می کرد؟ وسیله ازدواج چندین پسر عذب را فراهم می کرد؟ چندین نفر بدهکار را از زندان نجات می داد؟ چرا خدا را فراموش کردید ؟

خطیب نماز جمعه اسلامشهر ادامه داد:این اسراف هم نیست اسراف مقداری پایینتر است این ها تبذیر است تبذیر یعنی ریخت و پاش  و مال را در جای خود مصرف نکردن. خداوند در قرآن می فرماید پیامبر از مال و ثروت خود ریخت و پاش نکن چرا که تبذیرکنندگان برادران شیاطین هستند.

حجت الاسلام نوروزی تصریح کرد:مگر مقام معظم رهبری چند بار نفرمودند که انتخابات  و یک رای هم حق الناس است چرا در آرای مردم دخالت شود؟ چرا باید صندوق ها جابجا شود؟ چرا باید به مردم خیانت کنیم ؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *