پایگاه خبری اسلامشهرخبر - http://eslamshahrkhabar.ir

امیرعبداللهیان به مجلس می‌رود/ بررسی مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای محور جلسه

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر [1]، ابراهیم عزیزی عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامیاز حضور حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در جلسه امروز (یکشنبه ۲۱ شهریور ماه) آن کمیسیون خبر داد.

وی افزود: در این جلسه مشترک قرار است آخرین وضعیت تحولات منطقه و ارائه گزارشی از اقدامات اخیر این وزارت‌خانه از سوی وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی ارائه شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه این اولین حضور امیرعبداللهیان به‌عنوان وزیر امور خارجه دولت سیزدهم در مجلس و کمیسیون امنیت پس از جلسه رأی اعتماد است، گفت: این جلسه برای تعامل هرچه بیشتر وزارت خارجه و کمیسیون امنیت ملی برگزار می‌شود و قرار است در این نشست و نشست‌های آتی مهمترین مسائل بین‌المللی بررسی شود.

عزیزی تأکید کرد: مسائل فی‌مابین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و وزارت امور خارجه زیاد است که این جلسه به‌منظور هماهنگی و رسیدن به یک چارچوب نظری و پیگیری آن در حوزه دیپلماسی است.

به گزارش تسنیم، موارد ذیل نیز در دستورکار جلسات هفته جاری اعضای کمیسیون امنیت ملی قرار دارد، در روز (یکشنبه ۲۱ شهریور ماه) با حضور محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس آخرین وضعیت شاخص‌های اقتصادی را بررسی و تحلیل خواهند کرد.

بررسی لایحه موافقتنامه همکاری‌های امنیتی و نظامی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قرقیزستان و همچنین لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت نیز در دستورکار اعضای کمیسیون امنیت ملی در روز یکشنبه قرار دارد.

انتهای پیام/*