الحاق ایرین به احمدآبادمستوفی مشکلات ما را دوچندان کرد/جاده ایرین به قتلگاه کارگران و کشاورزان تبدیل شده است

رییس شورای روستا ایرین گفت: در سالهای اخیر به دلیل بی دقتی و تصمیم غیرکارشناسی مسئولان وقت ایرین از بخش مرکزی اسلامشهر جدا و به دهستان احمدآباد مستوفی ملحق شده است؛ این درحالی است که دهستان احمدآبادمستوفی خود هزاران مشکل داشته و دارد.

توحید بنابی رییس شورای ایرین در گفت و گو با اسلامشهرخبر در واکنش به گزارش اسلامشهرخبر اظهار داشت: در ابتدا از پایگاه خبری اسلامشهرخبر و آن شهروند دغدغه مند که با زبانی ساده مشکلات کارگاه های واقع در حریم ایرین را مطرح کرد تشکر می کنم؛ ایرین روستای قدیمی و خوب  با مردمانی عزیز و زحمت کش است که بدلیل قدمت تاریخی و صنایع پیرامونی، به دیار فرهنگ ، مذهب و صنعت  در حاشیه پایتخت تبدیل شده  و علی رغم  اینکه از قدمت بیش از ۴۰۰ سال برخوردار است   اما همواره مورد بی مهری مسئولان و دولتمردان واقع شده و  در حاشیه پایتخت در محرومیت شدید بسر میبرد.

وی تصریح کرد: از طرفی هم در سالهای اخیر به دلیل بی دقتی و تصمیم غیرکارشناسی مسئولان وقت ایرین از بخش مرکزی اسلامشهر جدا و به دهستان احمدآباد مستوفی ملحق شده است؛ این درحالی است که دهستان احمدآبادمستوفی خود هزاران مشکل داشته و دارد.

بنابی در ادامه گفت: تقسیمات نادرست صورت گرفته مشکلات ما را دوچندان کرده است؛ دهستان احمدآبادمستوفی که چطور می تواند به صرف تشکیل بخشداری و اطلاق نام بخش و شهر بدان ، مشکلات سایر روستاهای تابعه را مرتفع کند!

وی افزود: در واقع ایرین در بین کشمکش های اسلامشهر و احمدآباد  قرار گرفته و برخی سازمانها و‌ادارات به این بهانه از ارائه خدمات به ایرین خودداری می کنند و به مشکلات عدیده آن رسیدگی نمی کنند و متاسفانه از سوی احمدآباد هم عزمی برای حل مشکلات ایرین دیده نمی شود.

رییس شورای روستا ایرین عنوان کرد: مثلأ همین کارگاههای صنعتی حریم ایرین در اختیار شهرداری اسلامشهر مانده و ‌متاسفانه خدمات قابل توجهی از سوی آنها ارائه نمی شود و از سویی محدوده بافت روستا به احمدآباد ملحق شده است.

وی تصریح کرد: امروزه بسیاری از مالکان همین کارگاههای واقع در حریم ایرین برای گرفتن خدمات به شورا و دهیاری ایرین مراجعه می کنند  و بدلیل این تقسیمات غیرکارشناسی و غیر اصولی و عدم‌واگذاری حریم به دهیاری ، امکان ارایه خدمات و یا رفع همین مشکلات پیش امده  در  درون روستا  غیر ممکن میشود و در غیاب نظارت و رسیدگی ادارات مالیات و عوارض بگیر؛ دود آلایندگی ، مزاحمت و آسیب های این کارگاهها به چشم مردم مظلوم ایرین میرود و شخصی نیز پاسخگو نیست.

بنابی ادامه داد: بطورمثال همین جاده ایرین ، ۳۰ سال قبل  برای تردد عادی ساکنان روستا  احداث شده است اما با گسترش و ‌توسعه این کارگاهها در حریم ایرین  و تردد شبانه روزی انواع ماشین آلات سبک و سنگین صنایع ؛علاوه بر اینکه جاده را از استفاده مردم ایرین خارج شده است این جاده را به قتلگاه کارگران، کشاورزان و مردم زحمت کش تبدیل شده و هر ازگاهی حادثه و‌تصادف تلخی در این جاده رخ میدهد و کام مردم را تلخ میکند ، چرا که این جاده دیگر جاده روستایی نیست و کشش تردد اینهمه ماشین را ندارد.هر چند شورا و دهیاری ایرین ، با جدیت پیگیر تعریض این جاده میباشد اما متاسفانه تاکنون کوچکترین اقدام و‌همکاری در این زمینه از طرف اداره راه و شهرسازی و سایر ادارات مربوطه صورت نگرفته است.

رییس شورای روستا ایرین خاطرنشان کرد: با تمام این اوصاف همچون روال گذشته ، موضوع آلایندگی و مشکلات کارگاههای حریم ایرین به ادارات مربوطه  مکاتبه و منعکس خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *