مسابقه کتابخوانی

افزایش ساعت مطالعه از اهداف مسابقه کتابخوانی «داستان راستان» است

با توجه به اینکه میزان مطالعه شهروندان بسیار کم است بنابراین اولین و اصلی‌ترین هدف برگزاری مسابقه کتابخوانی «داستان راستان» بالا بردن میزان مطالعه در میان نوجوانان و جوانان در نظر گرفته‌شده است.

با توجه به اینکه میزان مطالعه شهروندان بسیار کم است بنابراین اولین و اصلی‌ترین هدف برگزاری مسابقه کتابخوانی «داستان راستان» بالا بردن میزان مطالعه در میان نوجوانان و جوانان در نظر گرفته‌شده است.

حسین الهیاری در گفتگو با خبرنگار اسلامشهرخبر، با اعلام برگزاری مسابقه کتابخوانی «داستان راستان» در اسلامشهر گفت: با توجه به اینکه سرانه میزان مطالعه شهروندان بسیار کم است بنابراین اولین و اصلی‌ترین هدف برگزاری این مسابقه بالا بردن میزان مطالعه در میان نوجوانان و جوانان در نظر گرفته‌شده است.

وی با اشاره به اینکه منبع سؤالات این مسابقه کتاب «داستان راستان» شهید مرتضی مطهری است، افزود: این کتاب حاوی داستان‌های مختلف از پیامبر اکرم (ص)، ائمه اطهار و بزرگان تاریخ اسلام است، مطالعه این داستان‌ها برای رده‌های سنی مختلف می‌تواند تأثیر بسزایی در زندگی آنان داشته باشد. توصیه مقام معظم رهبری و بزرگان در مورد مطالعه آثار شهید مطهری، کاربردی و مناسب برای سنین مختلف بودن از جمله دلایل انتخاب این کتاب برای مسابقه است.

الهیاری با بیان اینکه کتاب «داستان راستان» با تخفیف ویژه به شرکت کنندگان اهداء می‌شود، خاطر نشان کرد: افرادی هم که این کتاب را در اختیار دارند نیازی به خرید کتاب ندارند.

وی ادامه داد: برای رده سنی نوجوانان و جوانان سؤالات جداگانه‌ای در نظر گرفته‌شده است، همچنین سن و تحصیلات افراد شرکت‌کننده برای برنامه‌ریزی فعالیت‌های آتی دریافت می‌شود.

این فعال فرهنگی یادآور شد: این مسابقه در قالب برگزاری یک آزمون ۱۳ مردادماه همزمان با ولادت باسعادت امام رضا (ع) در مسجد حضرت ولیعصر (عج) شهرک مهدیه برگزار می‌شود، ساعت برگزاری آزمون یک هفته قبل از روز برگزاری به شرکت‌کنندگان اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با اعلام اینکه پنج نفر از افرادی که به همه سؤالات پاسخ صحیح بدهند به قید قرعه انتخاب می‌شوند، افزود: با توجه به اینکه احتمال می‌رود بیشتر شرکت‌کنندگان از رده سنی نوجوانان و جوانان باشند، به جهت انگیزه این دو رده سنی جایزه نفر اول دوچرخه و نفر دوم کمک‌هزینه مشهد مقدس در نظر گرفته‌شده است. جوایز نفرات سوم تا پنجم نیز جوایزی کاربردی و متناسب با سن شرکت‌کنندگان خواهد بود.

الهیاری یادآورشد: این مسابقه با حمایت‌های مالی و تلاش هیئت امنای مسجد حضرت ولیعصر (عج) و پایگاه مقاومت بسیج شهید مدنی شهرک مهدیه برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *