مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استاندار تهران

اعضاء شوراهای دوره پنجم برنامه‌محوری را سرلوحه خدمات خود قرار دهند

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استاندار تهران گفت: اعضاء شوراهای دوره پنجم برنامه‌محوری را سرلوحه خدمات خود قرار دهند و با یک سند راهبردی ۴ ساله وظایف خود را انجام دهند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استاندار تهران گفت: اعضاء شوراهای دوره پنجم برنامه‌محوری را سرلوحه خدمات خود قرار دهند و با یک سند راهبردی ۴ ساله وظایف خود را انجام دهند.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از تسنیم، هادی رحمتی امروز در مراسم تودیع شهردار سابق و معارفه شهردار جدید ورامین با اشاره به تغییرات گسترده در شوراهای شهر اظهار داشت: در پارلمان‌های شهری نسبت به دوره چهارم ۸۷ درصد تغییر داشتیم که این تغییر به جهت نادیده گرفتن  زحمات دوستان در دوره چهارم نیست؛ بلکه تغییر و شتاب مطالبه و خواستگاه مردم در راستای ارائه خدمات  است.

وی تصریح کرد: اعضاء شوراهای دوره پنجم باید برنامه‌محوری را سرلوحه خدمات خود قرار دهند و با یک سند راهبردی و ۴ ساله با یک اقدام عملیاتی مشخص، و حداقل هزینه و حداکثر بهره‌وری در حوزه‌های مختلف وظایفی را که در قانون در رابطه با شهر و شهرداری برای آن‌ها مشخص شده است را اجرا کنند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تهران با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر باید بتوانند در انتهای دوره باید بتوانند گزارش عملکرد درستی را به مردم ارائه دهند خطاب به این افراد افزود: اگر ۴ اتفاق شاخص در حوزه عمرانی، فرهنگی، برنامه‌ریزی مشخص و خدماتی اتفاق بیفتد می‌توانیم عاقبت به خیری را برای خود رقم بزنیم.

رحمتی در ادامه با اشاره به پیشینه تاریخ، تمدن و تدیّن عمیق مردم شهرستان ورامین عنوان کرد: این مردم حق بزرگی به گردن مسئولان دارند که این حق باید در یک پارلمان شهری هماهنگ و همدل پاسخ داده شود، علاوه بر این شورای شهر باید در چارچوب قوانین و مقررات و در حوزه نظارت و برنامه‌ریزی اقدام کنند و حق دخالت در امورات اجرایی شهرداری را ندارند و شهرداری هم در مقابل موظف است اولویت‌ها و ضرورت‌های شهر را در حوزه‌های مختلف تبیین و آن را همراه با مصوبه شورا در دستور کار قرار دهد.

وی همچنین اظهار داشت: انضباط مالی باید در شهرداری مورد توجه قرار بگیرد و از شورا می‌خواهیم نظارت جدی بر آن داشته باشد، که اگر در این زمینه خللی وارد شود شهرداری و شورای شهر ورامین به شدّت دچار چالش می‌شوند و این زنگ خطری برای این شهرستان است و ما به عنوان مجموعه استانداری به شهردار جدید تأکید می‌کنیم که هر اتفاقی که در این حوزه افتاده با مسئولیت شما باید برطرف شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تهران سپس با بیان اینکه باید ضریب امنیت شهر در مقابل زلزله، آتش‌سوزی و دیگر حوادث افزایش پیدا کند گفت: ضریب ایمنی این شهر کافی نیست و ما در این زمینه نگرانی‌های زیادی داریم، همچنین این شهر باید به واسطه تعاملات فراوانی که با کلانشهر تهران دارد، مستلزم برنامه‌ریزی‌های مشخصی است تا این امور به درستی انجام شوند.

رحمتی بیان کرد: ما همچنین نگران تصرفات اراضی، منابع طبیعی و حوزه محیط زیست در استان هستیم؛ ولی زمین‌خواری به علت افزایش قیمت زمین در این مناطق زیاد است و این مسئله درست نمی‌شود جز با عزم جدی شهرداری و نظارت دقیقی که فرمانداری در این شهرستان دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما از طرف استانداری دو هدیه که حاوی دو پیام است را به همراه حکمی که وزیر کشور برای آقای دهقان صادر کردند، آوردیم که یکی قرآن کریم و دیگری قانون است؛ قرآن پیام پاک‌دستی و خدمت صادقانه به مردم دارد و کتاب قانون پیام عملکرد در چارچوب ضوابط و مقررات را به همراه دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *