حجت-الاسلام-نوروزی

اعتراف تلویحی ترامپ به شکست آمریکا در منطقه

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: ترامپ اعلام کرده که آمریکا ۷ تریلیون دلار در منطقه هزینه کرد اما چیزی بدست نیاورد او تلویحاً به شکست خود اعتراف کرده است.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه ۱۴ دی‌ماه با توصیه به تقوا به برخی از گناهان کبیره اشاره کرد و گفت: ربا، سرقت و کم‌فروشی ازجمله گناهان کبیره هستند که باید از آنان دوری کرد. خداوند در قرآن کریم می‌فرمایند ای مسلمان اشیا و کالاهای مردم را کم نکنید. پیامبر اکرم نیز در حدیثی می‌فرمایند خداوند چهار چیز را بر مسلمانان حرام کرده است یکی ریختن خود مسلمان بی‌گناه، دیگری تجاوز کردن به مال مردم و دیگری ریختن آبرو و ناموس مسلمان و بدگمانی به مسلمان است.

وی با اشاره به فرمایش امیرالمؤمنین در حکمت ۲۰۳ نهج‌البلاغه در مورد توصیه به تقوا گفت: ای مردم از خدا بترسید خدایی که اگر چیزی بگویید می‌شوند و اگر چیزی در دل داشته باشید می‌داند. باید دانست سخنان و اعمال ما در محوطه‌ی علم الهی است  و وقتی از دنیا برویم خداوند از آن به ما خبر می‌دهد. حضرت علی (ع) یاران خود را به مهیا شدن برای مرگ توصیه می‌کردند که فرمودند مهیا شدن برای مرگ سه چیز می‌خواهد که باید واجبات را بشناسیم و به آن عمل کنیم حرام‌های الهی را بشناسیم و از آنان دوری‌کنیم و خلق‌وخوی خوب و سبک زندگی اسلامی را آشنا شویم و در خود به وجود بیاوریم.

امام‌جمعه اسلامشهر با اشاره به آیه ۳۶ سوره نحل گفت: قرآن می‌فرماید ما در میان هر امتی پیامبری فرستادیم که مأموریت آن پیامبر این بود که خدا را عبادت کنید  از طاغوت دوری کنید. دعوت به توحید و دوری از طاغوت اساس دعوت همه پیامبران الهی بود. انقلاب امام خمینی (ره) نیز بر پایه اجرای دستورات الهی و دوری از طاغوت بود اکنون نیز نباید از طاغوت اطاعت کرد. در رأس همه طاغوت‌ها آمریکا قرار دارد.

وی با اشاره به تبعیت برخی کشورهای اسلامی منطقه از طاغوت گفت: خداوند تبعیت از طاغوت را حرام کرده است طاغوت به مستکبرین، ستمکاران، شیطان و بت‌ها گفته می‌شود. اجرای دستورات اسلام و دوری از طاغوت در نظام اسلامی باعث عصبانیت استکبار می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در اسلامشهر با اشاره به اظهارات دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در هفته اخیر گفت: ترامپ در هفته‌های اخیر تلویحاً به شکست خود اعتراف کرده است و اعلام کرده که آمریکا ۷ تریلیون دلار در منطقه هزینه کرد اما چیزی بدست نیاورد. ترامپ همچنین تصمیم گرفته تا نظامیان خود را سوریه خارج کند که با مخالفت کنگره و سیاسیون آمریکا مواجه شده است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *