اسلامشهر نیاز به محل دائمی برای برگزاری نمایشگاه ها دارد

نویسنده اسلامشهری گفت: اصولا معتقدم جایی برای برگزاری نمایشگاه های دائمی برای هر شهرستانی از جمله اسلامشهر لازم است.

عباس انزابی نویسنده و فعال فرهنگی شهرستان اسلامشهر در گفت و گو با اسلامشهرخبر اظهار داشت: ۱۵ سال است در انجمن ادبی حافظ در شهرستان اسلامشهر فعالیت دارم؛ در این ۱۵ سال کنگره ها و شب شعرهای استانی و محلی بسیاری برگزار کرده ایم؛ منطقه دارای پتانسیل بسیار بالایی است که اغلب آنها را جذب می کنیم تا برای ادب و هنر کشور مفید باشند؛ ما چهار نفر در رادیو تلویزیون از انجمن حافظ داریم.

وی تصریح کرد: یکی از کارهای موثر در بحث فرهنگ معمولا رواج کتابخوانی است؛ ادیب معمولا معمولا منتقد اجتماعی است و کار سیاسی نمی کند؛ همیشه به هنرجویانم گفته ام دنبال سیاست نروید و به دنبال فهم ادبیات باشید.

انزابی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار اسلامشهرخبر در خصوص نحوه برگزاری نخستین نمایشگاه کتاب اسلامشهر گفت: فعالیت اداره ارشاد کار قابل توجهی است؛ اگر این کار انجام نمی شد چه می کردیم؛ همین آمد و شد ها باعث تجدید رفتار ها خواهد شد و بسیار مفید و سازنده خواهد بود.

وی افزود: مردم هرچه بیشتر چیزی را ببینند بیشتر به آن رغبت پیدا می کنند و وقتی که چیزی نباشد شناخت نسبت به آن نیز از بین می رود؛ هزاران عنوان کتاب در آن نمایشگاه ارائه شده بود و دانش آموزانی که از چنین نمایشگاه هایی بازدید می کنند نام آثار را به ذهن می سپارند؛ پس بنابریان برگزاری چنین نمایشگاه هایی مفید است و لازم است که بیشتر به این نمایشگاه ها توجه شود.

این نویسنده خاطرنشان کرد: شرط اول فروش و بازدید عموم فضای مناسب است؛ فضای برگزاری نمایشگاه اسلامشهر مناسب نبود؛ من نمی دانم چرا گاهی اوقات مسئولان منطقه در برخی امور همکاری نمی کنند؛ اصولا معتقدم جایی برای برگزاری نمایشگاه های دائمی برای هر شهرستانی از جمله اسلامشهر لازم است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *