اسلامشهر برای کمک به زلزله زدگان بسیج شد/ ارسال ۳۰ محموله کمک به مناطق زلزله‌زده

مردم اسلامشهر به صورت خودجوش و مردمی برای کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه بسیج شدند تا کوتاهی های موجود در این زمینه را جبران کنند.

مردم اسلامشهر به صورت خودجوش و مردمی برای کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه بسیج شدند تا کوتاهی های موجود در این زمینه را جبران کنند.

به گزارش اسلامشهرخبر، از نخستین روزهای وقوع زلزله در مناطق غرب کشور و به خصوص استان کرمانشاه بود که مردم شهرستان اسلامشهر مانند مردم سایر استان ها و شهرها مشغول جمع‌آوری کمک ها به زلزله زدگان شدند.

قرارگاه فرهنگی جنوبغرب استان تهران متشکل از جوانان انقلابی شهرستان های اسلامشهر، رباط کریم و بهارستان با سرپرسی حجت الاسلام والمسلمین حمزه محمدی از همان روزهای ابتدایی پس از وقوع زلزله همراه با ۳۰۰ روحانی با حضور در شهرستان سرپل ذهاب از نزدیک مشغول خدمت رسانی به زلزله زدگان شدند.

درعین‌حال ناحیه مقاومت بسیج سیدالشهدا اسلامشهر برای مدیریت هر چه بهتر کمک‌های مردمی سوله‌ای کنار کانون فرهنگی بسیج در خیابان امام محمدباقر (ع) برای دریافت کمک‌های مردمی نیز در نظر گرفته است. این سازمان طی اطلاعیه‌ای از مردم خواست کمک‌های خود را به پایگاه‌های مقاومت و مساجد تحویل دهند. بر این اساس کمک‌های مردمی از مساجد بقیه‌الله، المهدی (عج)، مکتب عقیله بنی‌هاشم، مسجد علی بن موسی‌الرضا (ع) شهرک مصطفی خمینی (ره)، قرارگاه جهادی معبری به آسمان و سایر پایگاه‌ها و مساجد جمع‌آوری و به مناطق زلزله‌زده ارسال می‌شود.

در عین حال مکتب عقیله بنی‌هاشم زینبیه اسلامشهر واقع در شهرک باغ نرده در اقدامی ابتکاری و خودجوش از مردم خواست بنرهای استفاده شده خود را برای تهیه زیرچادری و روچادری ویژه زلزله زدگان به آنان دهند تا در زمان بارندگی به زلزله زدگان کمک کند.

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامشهر نیز طی اطلاعیه‌ای از مردم، دانشجویان و متخصصان در حوزه های: روحانی برای تبلیغ فرهنگی، رواشناس جهت ممدکاری و مشاوره به زلزله زدگان، پزشکان، مهندسان عمران جهت بازسازی زلزله زدگان و سایر حوزه های مورد نیاز دعوت به همکاری کرد.

تاکنون بیش از ۳۰ کامیون حاوی کمک‌های مردم و مسئولان اسلامشهر و چهاردانگه به مناطق زلزله‌زده ارسال شده است پیش بینی می‌شود در روزهای آینده به این تعداد اضافه شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *