زلزله و مدیریت بحران

اسلامشهر از ظرفیت لجستیکی در زمان وقوع بحران در پایتخت برخوردار است

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با تأکید بر تأمین اعتبار استانی برای ساخت پایگاه‌ها و سوله‌های مدیریت بحران در اسلامشهر گفت: ظرفیت همجواری اسلامشهر به پایتخت ایجاب می‌کند تا در زمان وقوع بحران از ظرفیت‌های این شهرستان استفاده کنیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با تأکید بر تأمین اعتبار استانی برای ساخت پایگاه‌ها و سوله‌های مدیریت بحران در اسلامشهر گفت: ظرفیت همجواری اسلامشهر به پایتخت ایجاب می‌کند تا در زمان وقوع بحران از ظرفیت‌های این شهرستان استفاده کنیم.

به گزارش اسلامشهرخبر مرتضی حیدری امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان اسلامشهر با تأکید بر اینکه بیش از ۹۰ درصد موضوعات و اقدامات در زمینه مدیریت بحران باید پیش از وقوع بحران صورت پذیرد اظهار داشت: رویکرد قانونگذار در این زمینه رویکردی لجستیکی به بحران است و تنها تمرکز آن به مسائل پس از بحران است.

وی با اشاره به مشارکت و همراهی مردم استان تهران در زمینه اقدامات پیشگیرانه افزود: ضرورت هماهنگی در حوزه مدیریت بحران به ویژه در بخش آموزش بسیار ضروری است و تلاش داریم تا در زمان بحران با ارائه آموزش‌های لازم از صدمات سنگین یا بلایای احتمالی پیشگیری کنیم.

بیشتر بخوانید

تهران| ۱۵ بیمارستان صحرایی برای مقابله با مواقع بحران باید آماده و به‌روز شوند

شناسایی نقاط بحرانی و حساس در مواقع بارش باران و برف در تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به ظرفیت‌ها و توانایی‌های شهرداری اسلامشهر در زمینه خدمات شهری بیان کرد: شهرداری اسلامشهر در بین ۴۱ شهر استان تهران یکی از موفق‌ترین شهرداری‌ها در حوزه مدیریت و پیشبرد پروژه‌های بزرگ و فعالیت‌های عمرانی است.

حیدری با اشاره به ظرفیت همجواری اسلامشهر به پایتخت تصریح کرد: رویکرد مسئولان کشور در شهرستان اسلامشهر باید به سمت جذب سرمایه‌گذاری‌های بیشتر سوق پیدا کند تا بتوان در زمان وقوع بحران از ظرفیت شهرستان اسلامشهر برای کمک به تهران بهره گرفت.

وی با اشاره به وجود ۴ پایگاه مدیریت بحران در اسلامشهر گفت: اسلامشهر تنها شهرستانی است که برای ساخت پایگاه‌ها و سوله‌های مدیریت بحران اعتبارات استانی دریافت کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به امکانات راهداری بیان کرد: ۱۶۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین برای رسیدگی به امور جاده‌ها درنظر گرفته شده است و قرارداد استیجاری برای ۱۵۰ دستگاه جدید نیز در حال انعقاد است و ۱۴ میلیارد تومان برای راهداری استان تهران به این موضوع اختصاص داده شده است و امیدواریم با مشکلاتی که سال گذشته پیش آمده بود روبه رو نشویم.

حیدری با اشاره به سازماندهی نهادهای مدنی و تشکل‌های مردمی پیش از بحران خاطرنشان کرد: تشکل‌های مردمی و انجمن‌های مردم‌نهاد می‌توانند با سازماندهی در هنگام بحران‌ها ورودی پیشتاز حرکت باشند تا از برخی مشکلات و مسائلی احتمالی جلوگیری به عمل آید.

تسنیم

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *