پایگاه خبری اسلامشهرخبر - http://eslamshahrkhabar.ir

ارسال یک محموله کیت تشخیص کرونا ایران به آلمان

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهر [1]خبر ،امروز ۱۶ اردیبهشت یک محموله کیت تشخیص کرونا شامل ۴۰ هزار تست ساخته یکی از شرکت های دانش بنیان از فرودگاه امام خمینی (ره) از تهران به مقصدآلمان ارسال گردید.

طبق گفته های  بهروز حاجیان تهرانی مدیر عامل این شرکت کیت‌های تشخیصی موجود در این شرکت توانسته پروسه‌های پیچیده‌ای را برای اخذ مجوز در داخل کشور دریافت و سپس موفق به دریافت  مجوز CE اروپاشد.

وی افزود:این محصول ((ایران ساخت))از نظر دقت عملکرد و زمان تشخیص تمام استاندارد های روز را دارا بوده و این کیت مشابه نمونه های خارجی میباشد و از آن برای تشخیص بیماری کرونا در افراد مشکوک استفاده میشود.

وی تصریح کرد : ترکیه ، اکوادور ،برزیل  و اسپانیا از جمله کشور هایی اند که برای خرید این کیت ایران ساخت درخواست داده اند.

 حاجیان تعداد سازندگان کیت تشخیص ویروس کووید-۱۹ درحال حاضر دنیا را حدود ۱۵٠ شرکت و مرکز تحقیقاتی برآورد کرد و همچنین وی خاطر نشان کرد:بیشتر این شرکت‌هادر چین و آمریکا مستقر هستند و هنوز بسیاری از کشورهای توسعه یافته اروپایی نتوانسته‌اند این کیت تشخیصی را بسازند.

شرکت فوق سابقه تولید انواع کیت های تشخیص مارکرهای سرطانی، بیماری های عفونی، هورمونی و بیش تر از پنج نوع کیت مربوط به بیوشیمی را داراست و مقاصدی از جمله المان ایتالیا بلژیک برزیل ،کره جنوبی و ترکیه پیش تر از محصولات این شرکت دانش بنیان استفاده کرده اند.

این شرکت پیش از اینکه به عنوان یکی از شرکت های دانش بنیان ((پیشگام در تحقق اقتصاد دانش بنیان )) توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حمایت و معرفی شده است و دارای۲۱ سال سابقه در فعالیت های علمی میباشد و در پاسخ به فراخوانی که معاونت علمی و فناروی ریاست جمهور را منتشر کرد توانمدی های خود را روی ساخت کیت تشخیص بیماری کوید ۱۹ [2] متمرکز کرد و در نهایت با موفقیت به پایان رساند.