ارتباط مستقیم ایمنی و آسایش مردم با نحوه عملکرد سازمان نظام مهندسی

فرماندار اسلامشهر گفت: ایمنی و آسایش مردم در منازلشان ارتباط مستقیمی با نحوه عملکرد سازمان نظام مهندسی دارد.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر،مسعود مرسلپور که در دیدار با سرپرست جدید دفتر نمایندگی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران در اسلامشهر سخن می گفت با اشاره به زلزله خیز بودن بسیاری از استانهای کشور از جمله استان تهران و قرار گرفتن شهرستان اسلامشهر در مجاورت گسل ری گفت: اگر در ساختمان سازی ها اصول و قواعد مهندسی رعایت شود در مواقع بحرانی همچون وقوع زمین لرزه با خسارتهای به مراتب کمتری مواجه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی از ساختمان های جدید الاحداث نیز از استحکام لازم برخوردار نیستند، افزود: سازمان نظام مهندسی شهرستان باید وظایفش را به بهترین شکل ممکن و باجدیت و بدون هرگونه کوتاهی انجام دهد چرا که احداث یک بنای ناایمن می تواند جان انسانها را به مخاطره بیاندازد.

فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه خانواده ها باید در ساختمانی که در آن زندگی می کنند آرامش خاطر داشته باشند، گفت: خسارتهای فراوانی که در زمین لرزه های چند سال اخیر در کشورمان ایجاد شده نشاندهنده عدم رعایت ضوابط مهندسی در ساخت و سازهاست.

مرسلپور همچنین خواستار بازنگری و بررسی استحکام ساختمان های اداری و خدماتی شهرستان توسط سازمان نظام مهندسی شد و بر ضرورت مقاوم سازی ساختمانهایی که استحکام لازم را ندارند شد.

گفتنی است در این جلسه که معاونین برنامه ریزی و توسعه و امور فنی و عمرانی فرماندار نیز حضور داشتند، علیرضا کبیری سرپرست جدید دفتر نمایندگی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران در اسلامشهر از اتخاذ رویکردی جدید در این سازمان با هدف بالا بردن کیفیت خدمات مهندسی، حمایت از مردم و حفظ و افزایش بهره‌وری منابع و سرمایه‌های ملی خبر داد.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *