احیای اراضی کشاورزی با تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلامشهر گفت: با تخریب ۱۹ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز، بیش از ۴۰ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی شهرستان اسلامشهر به چرخه تولید بازگشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلامشهر گفت: با تخریب ۱۹ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز، بیش از ۴۰ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی شهرستان اسلامشهر به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از خبرگزاری فارس ازاسلامشهر، علی محمد حسینی درحاشیه تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز درگفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با تخریب ۱۹ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز، بیش از ۴۰ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی شهرستان اسلامشهر به چرخه تولید بازگشت.

حسینی افزود: در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی زراعی و باغی و در جهت مبارزه با ساخت‌وسازهای غیرمجاز، طی عملیاتی ضربتی ۱۹ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز شامل ویلا، سوله، دیوارکشی، بناهای احداثی تفریحی و… در سطح شهرستان اسلامشهر تخریب گردید.

وی بیان کرد: دراین عملیات که با پیگیری‌های به‌عمل آمده وتشکیل پرونده‌های قضایی و با اخذ دستور از مقامات قضایی بخش چهاردانگه، در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ اراضی کشاورزی با همکاری وتلاش مامورین نیروی انتظامی، شهرداری ناحیه ۷ منطقه ۱۸ توسط جهادکشاورزی شهرستان اسلامشهر انجام شد، حدود ۴۰ هزار متر از اراضی کشاورزی شهرستان به چرخه تولید بازگشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلامشهر، تاکید کرد: با توجه به تشکیل پرونده‌های قضایی متعددی برای تعداد دیگری از ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز، به‌زودی و در آینده نزدیک متخلفین باید منتظر اجرای احکام قضایی در سطح شهرستان باشند وبا هرگونه تخلفی برخورد قاطع خواهد شد.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی اسلامشهر، افزود: با توجه به هم‌جواری شهرستان اسلامشهر با کلان‌شهر تهران و وجود باغات بی‌شمار درمنطقه، بسیاری از افراد سودجو و فرصت‌طلب اقدام به تغییر کاربری باغات و احداث ویلا، باغچه، رستوران و تالار نموده‌اند که علاوه‌بر آسیب به محیط‌ زیست و اکوسیستم خاک، مشکلات فرهنگی، اجتماعی نیز برای منطقه به‌وجود می‌آورند.

حسینی بیان کرد: ‌از ابتدای سال جاری تاکنون با همکاری دستگاه‌های قضایی، انتظامی، اجرایی و خدماتی شهرستان اسلامشهر، در راستای حفظ اراضی کشاورزی، جلوگیری از تغییر کاربری‌ها و ساخت‌و‌سازهای غیر مجاز بالغ بر ۶ هکتار از ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز که منجر به تغییر کاربری اراضی مستعد کشاورزی منطقه شده بودند، تخریب و به چرخه تولید بازگشت داده شده است.

وی با هشدار به متصرفین غیرقانونی اراضی کشاورزی، تصریح کرد: با توجه به اینکه اراضی کشاورزی منطقه جزء منابع ملی محسوب شده و‌ به آیندگان این سرزمین تعلق دارد، از هرگونه ساخت‌وساز غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی جلوگیری خواهد شد.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان اسلامشهر، خاطرنشان کرد: براساس مصوبه شورای تامین فرمانداری شهرستان اسلامشهر، هرگونه صدور و تمدید کلیه پروانه فعالیت و احداث باغ تالار و رستوران باید با اخذ نظر جهاد کشاورزی باشد وعدم صدور مجوز جهاد به منزله تخلف بوده و در این راستا برای تعدادی از باغ تالارهای غیرمجاز هم در محاکم قضایی طرح شکایت شده و در حال رسیدگی هستند.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *