اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی در ۲فاز نظارتی و حمایتی

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر از اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی در ۲فاز نظارتی و حمایتی توسط سپاه ناحیه اسلامشهر و مجموعه شبکه بهداشت اسلامشهر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر، تاجیک مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر گفت:طرح شهید حاج قاسم سلیمانی طرح مقابله با ویروس کرونا در سطح شهرستان میباشد که این طرح بصورت محله محور توسط سپاه ناحیه اسلامشهر و شبکه بهداشت درمان اسلامشهر در دو فاز حمایتی و نظارتی در حال اجرا میباشد.

وی افزود: در فاز حمایتی این طرح خانوار هایی که شناسایی میشوند فرد بیمار به کرونا یا مشکوک به بیماری باید ۲ هفته در قرنطینه بماند و در جهت اینکه این فرد خانواده وی که ناقل ویروس هستند از خانه خارج نشوند مجموعه بسیج برای انجام امورات خارج از خانه این خانواده به آنها کمک میکند.

تاجیک اظهار داشت: کمک های مالی و معیشتی که سپاه در سنوات گذشته بصورت طرح کمک مومنانه انجام میداد در طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به خانواده های بیمار و مشکوک که نیازمند کمک های مالی هستند اهدا خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر گفت:در زمانی که بسیجیان در درب منازل خانوارها حاضر میشوند آموزش هایی در رابطه با رفتار های صحیح در قرنطینه را به بیماران آموزش و آنها را به در خانه ماندن تشویق میکنند.

وی عنوان کرد: در فاز های نظارتی از آنجا که مجموعه سپاه اسلامشهر در تمامی محلات سطح شهرستان دارای پایگاه میباشد و این پایگاه ها میتوانند اماکنی که در آنها  پروتکل های بهداشتی رعایت نمیشود تذکر لسانی و گزارش بدهند.

تاجیک اظهار داشت:در صورتی که ما در سطح شهرستان اسلامشهر نقطه ای را داشته باشیم که مراکز ارائه خدمات درمانی در آنجا وجود نداشته باشد مجموعه بسیج از طریق فضای پایگاه و مساجد مکانی را میتواند برای ارائه خدمات درمانی برای مردم آن منطقه مهیا نماید.

مدیر شبکه بهداشت اسلامشهر در پایان گفت:این طرح باعث میشود که ما هرچه سریعتر بیماران را شناسایی کنیم و به آنها در امر قرنطینه کمک کنیم تا افرادی که مبتلا هستند از خانه خارج نشوند در نتیجه افراد کمتری را مبتلا خواهند کرد.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *