آموزش رایگان زوج های جوان همراه با تسهیلات ویژه در مرکز آموزش ریحانه

زوج های جوان با هر سلیقه و ظاهری می توانند در مرکز آموزش خانواده آموزش های لازم و ضروری قبل، حین و بعد از ازدواج را به صورت رایگان ببینند.

اسلامشهرخبر: موضوع ازدواج و خانواده یکی از مباحث مهم اجتماعی و جامعه‌شناسی است و حتی برخی معتقدند می‌توان از آن به‌عنوان معیار سلامت جامعه استفاده کرد. متأسفانه علی‌رغم ارتقا سطح فرهنگ و سواد مردم در این زمینه، آمار ازدواج‌ در چند دهه اخیر کاهش‌یافته است و ازجمله دلایل آن می‌توان به هزینه‌های ازدواج و نیز ترس و دودلی جوان‌ها از سرانجام ازدواج و روبرو شدن با مشکلات زندگی است. علاوه بر دولت سازمان‌ها و مراکز مردم نهادی بسیاری در این راستا فعالیت‌های خود را آغاز و یا گسترش دادند.

مرکز جامع خانواده ریحانه که کار خود را از بهمن‌ماه سال گذشته آغاز کرده است در تلاش است تا با دادن آموزش و مشاوره به زوجین جوان در منطقه جنوب غرب استان تهران و همچنین ایجاد تسهیلات ویژه برای شروع زندگی آن‌ها، این مسیر را برای آن‌ها هموار کند.

حسن خوش‌رو، مدیر اجرایی این مرکز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار اسلامشهر در تشریح اقدامات و برنامه‌های این مرکز گفت:« کار ما در این مرکز به این صورت است که زوجین بعد از ثبت‌نام در مرکز می‌توانند به‌صورت رایگان از خدمات آموزشی و مشاوره ما که به‌صورت ۶ تا ۸ جلسه کلاس  دوساعته برگزار می‌شوند استفاده کنند.

وی ادامه داد: زوجین بعد از گذراندن حدود ۴۰ درصد ساعت کلاس‌ها، می‌توانند با داشتن معرفی‌نامه از ما، از تخفیف‌های برخی مراکز خدماتی مانند تالارها، مزون‌ها و آرایشگاه‌ها و فروشگاه‌های لوازم‌خانگی استفاده کنند. علاوه بر این‌ها، در بحث حقوقی نیز از طرف دادگاه‌ها به‌عنوان میانجگیر به زوجین معرفی می‌شویم.»

خوش‌رو در پاسخ به این سؤال که آیا خدمات این مرکز تنها مختص افراد باسلیقه  و ظاهر خاصی است پاسخ داد: هر شخصی و با هر سلیقه و ظاهری می‌تواند در این مرکز ثبت‌نام کند و از خدمات آن استفاده کند. مواردی بوده که فرد می‌گوید قصد دارد مراسم عروسی بسیار مجللی برگزار کند ولی قصد دارد از کلاس‌های آموزشی و تسهیلات مرکز استفاده کند که خدمات به این دست از زوجین نیز داده می‌شود و هیچ محدودیتی در آن وجود ندارد.

خوش‌رو در پاسخ به سؤال اسلامشهرخبر در خصوص منابع مالی مرکز، با تأکید بر اهمیت موضوع خانواده، ازدواج و طلاق  در جامعه امروز کشور و تأکید مقام معظم رهبری دراین‌باره گفت:« بیشتر افراد مشغول در این مرکز و به‌صورت کاملاً داوطلبانه و جهادی در این مرکز با ما همکاری می‌کنند. البته مرکز تلاش کرده است تا هزینه‌های جاری دفتر را نیز با کمک خیرین مدیریت کند و لازم می‌دانم بر خلاف برخی از مراکز، بحث کسب از طریق مشاوره و معرفی مراکز خدمات مجالس برای ما اصلاً مطرح نیست و صدق نمی‌کند.»

به گفته مدیر اجرای مرکز جامع خانواده ریحانه این مرکز علاوه بر کلاس‌های آموزشی و مشاوره قبل از ازدواج  به دنبال برگزاری کلاس‌های همسرداری ، فرزند داری، سبک زندگی و کلاس‌های مادران و پدران به‌صورت مجزا است به این معنی که خانواده‌ها و زوجین می‌توانند از این خدمات رایگان بعد از ازدواج و حین ازدواج نیز استفاده کنند و این خدمات برای هر فردی با هر شرایطی ارائه می‌شود.

وی در تکمیل این توضیحات افزود:« هدف مرکز درواقع کمک و تلاش برای هموار کردن مسیر زندگی برای زوجین و خانواده‌ها و تسهیل و ترویج ازدواج و کاهش نرخ طلاق در مرحله اول در جنوب غرب تهران و در مراحل بعدی سایر شهرستان‌های استان است. برای امسال هم طبق برنامه‌ریزی که انجام‌شده است ارائه خدمات برای حدود ۶۰۰ زوج جوان توسط مرکز در دستور کار قرارگرفته است که انشالله به آن عمل خواهیم کرد.»

خوش‌رو در ادامه گفت‌وگو بابیان اینکه حفظ شان و تکریم مقام زوجین و خانواده‌ها برای مرکز از اهمیت بالایی برخوردار است تأکید کرد:« در صنف مراکز خدماتی متعددی وجود دارد که با آن‌ها توافق‌نامه داریم تا ضمن دادن حق انتخاب به زوجین، همه افراد با هر سطح فرهنگی و اقتصادی بتوانند از خدمات ما استفاده کنند.علاوه بر این کیفیت خدماتی که با معرفی‌نامه ما ارائه می‌شود توسط بازرس کنترل می‌شود.»

مرکز آموزش خانواده ریحانه در اسلامشهر ابتدای خیابان امام محمدباقر (ع )پاساژ کوثرطبقه اول واقع است علاقهمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن های : ۵۶۶۹۳۶۵۴ و ۵۶۱۱۲۴۳۷ تماس حاصل کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *