پرویز سروری

آمریکا عملاً از برجام خارج شد/ نباید به اروپا تکیه کرد

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: آمریکا نشان داد که به هیچ قاعده و اسناد معتبر بین‌المللی پایبند نیست و این زنگ خطری برای جامعه بین‌الملل خواهد بود.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: آمریکا نشان داد که به هیچ قاعده و اسناد معتبر بین‌المللی پایبند نیست و این زنگ خطری برای جامعه بین‌الملل خواهد بود.

به گزارش اسلامشهرخبر، پرویز سروری دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات دیشب دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اظهارداشت: من علیرغم اینکه برخی‌ها معتقدند آمریکا هنوز برجام را نقض نکرده بر این باورم که ارجاع برجام به کنگره و شرط و شروط آمریکا عملاً خروج آنان از برجام بود.

وی تأکید کرد: آخرین میخ به تابوت برجام کوبیده شد و ترامپ همان‌گونه که قبل از انتخابات وعده داده بود برجام را پاره کرد.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه زمان علیه ایران در حرکت است، گفت: باید بحث اقتصاد مقاومتی را جدی بگیریم تا بتوانیم در مقابل بدعهدی کشورهایی همچون آمریکا واکسینه شویم.

سروری تأکید کرد: آمریکایی‌ها امروز بر روی توان موشکی ایران خیمه زده‌اند و به عبارتی اقتدار ایران را زیر ذره‌بین خود برده تا ما را از درون پوچ کنند.

سروری خاطرنشان کرد: ما باید عزممان را جزم کنیم و با نگاه به داخل و تقویت بنیه اقتصادی و اشتغال، خود را برای روزهای سخت‌تر آماده کنیم.

وی اضافه کرد: آمریکایی‌ها نقض برجام کرده‌اند و می‌خواهند همین موضوع را با تکیه بر مسائل موشکی علیه ما به کار بگیرند و اروپایی‌ها نیز در این زمینه با آنها همراهی خواهند کرد بنابراین نباید بر روی اروپایی‌ها تکیه کرد چرا که آن‌ها به دنبال منافع اقتصادی خود هستند.

دبیرکل جمعیت رهپویان خطاب به جامعه بین‌الملل گفت: آمریکا و آقای ترامپ نشان دادند که به هیچ قاعده و اسناد معتبر بین‌المللی پایبند نیستند، این زنگ خطری برای جامعه بین‌الملل است چرا که آنان هر وقت که مایل باشند می‌توانند بدون هیچ هزینه‌ای از توافقات معتبر بین‌المللی خروج کنند.

سروری با بیان اینکه باید هم‌افزایی ملی صورت گیرد، گفت: تهدید از سوی دولت آمریکا و ترامپ می‌تواند به فرصت طلایی منجر شود و این البته بستگی به این دارد که مسئولان تا چه اندازه از این فرصت طلایی استفاده کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *