امام-جمعه-اسلامشهر

آمریکا در رأس همه ناقضان حقوق بشر است/ ستاد نماز جمعه اسلامشهر از هیچ جایی درآمد ندارد

امام‌جمعه اسلامشهر بابیان اینکه تمام هزینه‌های مصلا از پول دریافتی از نمازگزاران تأمین می‌شود گفت: نه‌تنها نان اعضای ستاد نماز جمعه در روغن نیست بلکه نان امام‌جمعه نیز در روغن نیست. نماز جمعه از هیچ جا درآمدی ندارد.

امام‌جمعه اسلامشهر بابیان اینکه تمام هزینه‌های مصلا از پول دریافتی از نمازگزاران تأمین می‌شود گفت: نه‌تنها نان اعضای ستاد نماز جمعه در روغن نیست بلکه نان امام‌جمعه نیز در روغن نیست. نماز جمعه از هیچ جا درآمدی ندارد.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه هشتم تیر با توصیه به تقوای الهی گفت: خداوند به بندگان و مؤمنان خطاب فرموده تقوا پیشه کنید. یکی از وظایف ما این است که واجبات و محرمات را بشناسیم. حضرت عبدالعظیم به‌عنوان یک شخصیت علمی، حدیثی و فقهی خدمت امام هادی می‌رسند و اعتقادات خود را به ایشان عرضه می‌کنند این برای ما درس است. محرمات را باید شناسیم. یکی از حرام‌های که ما نرفتند و وارد نیستند کسب‌وکارهای حرام است ربا، کم‌فروشی، غش در معامله است که باید بشناسیم و از آن پرهیز کنیم.

وی با اشاره به جنایات آمریکا و عربستان و متحدانش در یمن گفت: ملت مظلوم یمن که این‌همه مصائب و گرسنگی را تحمل می‌کند به دلیل حمایت آمریکا از عربستان است. غرب دلارهای نفتی عربستان را می‌گیرد و اسلحه می‌دهد بنابراین در رأس تروریست‌ها و ناقضان حقوق بشر، آمریکای تروریسم پرور است.

امام‌جمعه اسلامشهر با اشاره به در پیش بودن روز قلم گفت: خداوند از واژه مفرد قلم دو بار در قرآن کریم یکی در سوره علق و دیگری در سوره قلم یادکرده است خداوند که در لقم صحبت می‌کند ارزش آن را می‌رساند. نقش قلم از نقش زبان، شمشیر و دلار، بیشتر است با استفاده از قلم تجربه‌های قرن‌های پیشین را به نسل‌های بعد می‌توان منتقل کرد. با استفاده از قلم می‌توان افرادی را استعمار یا بیدار یا ملتی را ذلیل یا عزیز کرد.

وی ادامه داد: حکما و بزرگان قلم یکی از دو زبان است بشر دو زبان دارد یکی زبان گفتن و دیگری زبان نوشتن. هم کارهای خوب و همه کارهایی بدی که با زبان می‌شود انجام داد با قلم نیز می‌توان انجام داد. علمای اخلاق ۳۰ گناه کبیره برای زبان نوشته‌اند که همه این گناهان را با قلم نیز می‌توان انجام داد. با قلم هم می‌توان الغدیر نوشت و هم می‌توان آیات شیطانی نوشت. ما همان‌طوری که موظفیم زبان خود را حفظ کنیم باید قلم را نیز حفظ کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در اسلامشهر با اشاره به پخش شایعات بی‌اساس در فضای مجازی مبنی بر درآمد میلیاردی مصلا و ستاد نماز جمعه از منابع مختلف گفت: از سال ۷۲ که زمان تأسیس مصلا بوده تاکنون هیچ هزینه میلیاردی ما ندیدیم هر کس مدرکی در این خصوص دارد آن را ارائه کند. تاکنون هزینه‌ای بالاتر از ۲۰۰ میلیون تومان دریافت نشده است. یک‌منزل مسکونی نیز به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان فروخته شد و هزینه آن صرف مغازه‌های مصلا شد.

وی با تأکید بر اینکه همه هزینه‌های مصلا و نماز جمعه ماه‌به‌ماه و سال‌به‌سال موجود است خاطرنشان کرد: ستاد نماز جمعه ۵۶ عضو دارد که هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند و برای رضای خدا کار می‌کنند و تنها در سال مبلغی عیدی دریافت می‌کنند که معمولاً ۵۰ یا ۱۰۰ هزار تومان است. هزینه‌های دریافتی از نمازگزاران صرف هزینه دو نگهبان مصلا و یک سرایدار دفتر امام‌جمعه و هزینه‌های دفتر امام‌جمعه مانند آب و گاز می‌شود.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر بابیان اینکه تمام هزینه‌های مصلا از پول دریافت از نمازگزاران تأمین می‌شود گفت: پول دریافتی از نمازگزاران نیز معمولاً از هفته‌ای ۵۰۰ هزار تومان فراتر نمی‌رود مگر ماه‌های رمضان که ممکن است به یک‌میلیون تومان نیز برسد. نه‌تنها نان اعضای ستاد نماز جمعه در روغن نیست بلکه نان امام‌جمعه نیز در روغن نیست. نماز جمعه از هیچ جا درآمدی ندارد. البته ممکن است ارگان و سازمان کمک کند.

وی بابیان هزینه‌های انجام‌شده برای مصلا اسلامشهر از سال تأسیس تاکنون گفت: از سال ۷۲ تا ۸۶ بخشی از علمی‌ات ساخت مصلا یک میلیارد و ۲۰ میلیون تومان هزینه داشت. از سال ۸۶ تاکنون که بخشی از کاشی‌کاری‌ها و ناقصی‌ها مانده بود همراه با مغازه‌ها حوزه علمیه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان شده در کل همه هزینه‌های مصلا دو میلیارد ۴۲۰ میلیون تومان هزینه داشت. هنوز هزینه‌های مصلا اسلامشهر از هزینه‌ها و کمک‌های مردمی تأمین می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *