حجت-الاسلام-رضوی

“آمریکا” باید از خاورمیانه اخراج شود/ آمریکا مانند شوروی در حال فروپاشی است

نایب‌رئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم گفت: اگر دیروز می‌گفتیم انقلاب ما می‌گوید آمریکا باید از ایران خارج شود امروز می‌گوییم آمریکا باید از خاورمیانه اخراج شود.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت ‌الاسلام والمسلمین سیدجلال رضوی استاد حوزه و نایب‌رئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم در مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که پی از ظهر امروز در اسلامشهر برگزار شد گفت: اسلامشهر شهر ولایت است و شهر شهیدانی است که در دوران انقلاب اسلامی در بیعت و میثاق با بنیان‌گذار نظام جمهوری اسلامی امام خمینی همچنان ثابت‌قدم بر اساس عهدی که با امام و شهدا بسته‌اند پایبندند. امروز خرد و کلان و زن و مرد آمدند که به آقای جان بولتون بگویند ۴۰ سالگی انقلاب را جشن گرفتیم.

وی ادامه داد: امروز ۴۰ سالگی انقلاب شکوهمند را در شرایطی گذراندیم که بیش هزار شهر ایران اسلامی و ۳۱ مرکز اسلامی ما حتی روستاها و بخش‌ها قطراتی شدند تا اقیانوس بیکران سیل عظیم جمعیت امت واحده را رقم بزنند. وحدت و انسجام در ۴۰ سالی انقلاب ما رمز پیروی است.

نایب‌رئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم با اشاره به شرایط کشور در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و تلاش دشمن برای سرنگونی آن گفت: دشمن به دنبال تجزیه کشور بود و در فکر آن‌ها این بود که تا چند وقت دیگر کردستان و خوزستان را به‌عنوان یک کشور مستقل می‌بینند و موفق نشدند حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی را به مزدوران بسپارند دشمن از اختلاف در میان اقوام ایرانی ترفندی نداشت لذا سراغ جنگ با ایران اسلامی رفتند جنگی که نابرابر بود و پشت صدام بیش از ۳۰ کشور ایستادند ولی ایران اسلامی با تقدیم بهترین شهدا از عزیزترین جوانانشان با چنگ و دندان و با شدیدترین تحریم‌ها به جبهه‌ها کمک کردند. در جنگ تحمیلی توانستیم دشمن را به‌زانو درآوردیم و دشمن را زبون و خوار کنیم.

وی به حربه دیگر دشمن برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمن به دنبال تهاجم فرهنگی افتاد و هسته‌ها و گروه‌هایی را فعال کردند که بین ما بافرهنگ دینی فاصله ایجاد کنند به تصور خودشان بین مردم تفرقه ایجاد کنند و اجازه ندهند مساجد مملو از جمعیت شوند. اگر موفقیت و توسعه و پیشرفتی است به خاطر این است که ایران اسلامی به عشق محمد و آل محمد گره‌خورده است. دشمن بعدازاین که دید کپسول‌های میکروبی اخلاقی‌اش عمل نکرد و جامعه ما صیانت خود را حفظ کرد به دنبال جنگ نیابتی افتادند.

حجت ‌الاسلام والمسلمین رضوی خاطرنشان کرد: دشمن در جنگ نیابتی فکر می‌کرد سه ماه سوریه و هشت‌روزه یمن را می‌گیرد و هزاران هزار دلار پول و نیرو خرج کردند اما راه به‌جایی نبرد اگر دیروز می‌گفتیم انقلاب ما می‌گوید آمریکا باید از ایران خارج شود امروز می‌گوییم آمریکا باید از خاورمیانه اخراج شود. هر حزب و گروه و شخصیتی که زیر خیمه ولایت‌فقیه قرارگرفته است با انسجام و وحدت به این حقیقت رسیده است.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا سرافکنده تاریخ است افزود: رهبر خردمند انقلاب افول دولت آمریکا را پیش‌بینی کرده است آمریکا مانند شوروی دیروز در حال فروپاشی است چون ما ملتی هستیم که بر اساس قرآن و آرمان‌های قرآن جوان‌های رشیدی چون فهمیده، حججی و همدانی تقدیم اسلام کرده‌ایم. این مکتب جهادی خمینی (ره) است که توانسته است دل‌های آزادی خواهان جهان را در وحدت در کنار هم قرار دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *