افتتاح آزمایشگاه

آزمایشگاه کنترل کیفیت و بهداشت آب در جنوب غرب استان تهران افتتاح شد

آزمایشگاه جدید کنترل کیفیت و بهداشت آب شرکت آبفای جنوب غربی استان تهران امروز با اعتباری بالغ بر۲۰ میلیارد ریال در شهرستان اسلامشهر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

آزمایشگاه جدید کنترل کیفیت و بهداشت آب شرکت آبفای جنوب غربی استان تهران امروز با اعتباری بالغ بر۲۰ میلیارد ریال در شهرستان اسلامشهر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش اسلامشهرخبر، ابوالفضل صدرائیه مدیرعامل آبفای جنوب غربی استان تهران در حاشیه افتتاح آزمایشگاه جدید کنترل کیفیت و بهداشت آب شرکت آبفای جنوب غربی استان تهران اظهار داشت: عملیات ساخت آزمایشگاه جدید کنترل کیفیت و بهداشت آب شرکت آبفای جنوب غربی استان تهران با الگوبرداری از آزمایشگاه توکیوی ژاپن و براساس الزامات استاندارد ایزو ۱۷۰۲۵ در ۳ بخش میکروبی، بیولوژی و شیمی فیزیک صورت گرفته و تجهیز شده است.

وی افزود: آزمایشگاه آبفای جنوب غربی از سال ۱۳۸۱ و با ۳ نفر پرسنل فعالیت خود را آغاز کرد، که در سال ۱۳۹۲ با توجه به افزایش تعداد نمونه‌ها و به تبع آن افزایش حجم کار و وسعت مناطق تحت پوشش تصمیم بر گسترش فضا و امکانات گرفته شد، که هم‌اکنون با بهره‌برداری از این آزمایشگاه جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر تحت پوشش کنترل کیفیت آن قرار می‌گیرند.

مدیرعامل آبفای جنوب غربی استان تهران با اشاره به مشخصات و ویژگی‌های این آزمایشگاه بیان کرد: فعالیت‌های این آزمایشگاه که با اعتباری بالغ بر۲۰ میلیارد ریال احداث شده در ۲ زمینه QA تضمین کیفیت آب و QC کنترل کیفیت با در نظر گرفتن استاندارهای لازم انجام می‌شود.

صدرائیه گفت: در آزمایشگاه شیمی فیزیک آب در سال ۹۵ تعداد ۲۷ هزار و ۱۶ مورد آزمون فیزیکی و شیمیایی بر روی هزار و ۷۸۱ نمونه آزمایش صورت گرفته و در آزمایشگاه میکروبی آب نیز تعداد ۲۵ هزار و ۲۳ مورد آزمون میکروبی بر روی ۴هزار و ۵۲ نمونه انجام و نتایج قابل قبولی نیز به دست آمده است.

وی تأکید کرد: در آزمایشگاه بیولوژی آب این مجموعه نیز در سال ۹۵ تعداد ۳هزار و ۱۷۶ مورد آزمون بیولوژیک بر روی ۳۹۷ نمونه صورت گرفته، و تمامی فعالیت‌های این آزمایشگاه مطابق با نیازها و استانداردهای لازم و مورد تأیید وزارت بهداشت و درمان انجام می‌شود.

مدیرعامل آبفای جنوب غربی استان تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر بالغ بر ۳ هزار و ۷۶۰ مترمکعب بر ثانیه آب در سطح شرکت آبفای جنوب غربی استان تهران تولید، و توزیع می‌شود که کلیه مراحل تولید و توزیع مورد پایش و رصد قرار گرفته و از سلامت لازم برخوردار می‌باشند، که با توجه به افزایش دمای هوا و افزایش مصرف از شهروندان و مشترکان درخواست داریم که با اصلاح الگوی مصرف و رعایت صرفه‌جویی خادمان خود را در این شرکت یاری کنند.

ساختمان آزمایشگاه جدید کنترل کیفیت آبفای جنوب غربی استان تهران ، با حضور نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، مدیرعامل ومعاونین آبفای استان تهران ، و جمعی از مقامات و مسئولین شهرستان اسلامشهر و البته بدون حضور فرماندار این شهرستان افتتاح و در ادامه حاضرین از مجموعه تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر بازدید کردند.

منبع: تسنیم


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *