آزادسازی ۱۴۷ هکتار از اراضی کشاورزی در اسلامشهر

فرماندار اسلامشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۱۴۷ هکتار از اراضی کشاورزی آزادسازی و به وضعیت اولیه بازگردانده شده است.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر، مسعود مرسلپور در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان گفت: قوانین کمیسیون ماده ۱۰۰ و ۹۹ شهرداری‌ها بستری برای تجارت افراد متخلف فراهم کرده است.

وی با انتقاد از عدم بازدارندگی احکام و جرائم کمیسیون ماده ۱۰۰ افزود: در بخش ساخت و سازهای غیرمجاز متأسفانه شهرستان اسلامشهر در بسیاری از موارد پیش رو بوده و اتفاقاتی رخ می‌دهد که در خور شأن و جایگاه این شهرستان نیست و بستر قانونی برای اینکه مردم بتوانند راحت به منزل و ماوا برسند وجود ندارد.

فرماندار اسلامشهر با اشاره به اینکه قوانین متعدد، بخش نامه‌های متناقض باعث بروز تخلفات ساخت و ساز شده، تأکید کرد: در بحث اثرات منفی ساخت و سازهای غیر مجاز علاوه بر آن که دست‌های ناپیدا و پنهان وجود دارد، اگر ملکی غیرمجاز ساخته شود ضمن اینکه سرمایه در گردش مملکت از بین می‌رود تخریب آن ملک هم هزینه برای کشور به همراه دارد، از سوی دیگر باعث ایجاد نارضایتی عمومی در جامعه و بدبینی به دستگاه‌های اجرایی و قضایی می‌شود.

مرسلپور با تأکید بر اینکه وقتی قانون را خوب اجرا نکنیم موجب ایجاد نارضایتی مردم می‌شود، افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط خاص شهرستان اسلامشهر، افزایش ارزش افزوده اراضی شهرستان و همجواری با کلانشهر تهران، زمینه افزایش بی‌رویه جمعیت در منطقه را به وجود آورده و ما نگران این هستیم که اسکان‌های غیررسمی و غیرقانونی شکل گیرد.

وی اضافه کرد: تعلل در ساخت و سازهای غیرمجاز و مسائل پشت پرده آن، شرایط نامناسبی را برای مسؤولان شهرستان ایجاد می‌کند که دستگاه‌های متولی باید بیش از گذشته وارد شوند، من به شدت مخالف تخریب و موافق پیشگیری هستم، هر تخریبی نارضایتی درست می‌کند و هزینه‌های خودش را دارد.

فرماندار اسلامشهر با اشاره به اینکه ارزش افزوده بازار کاذب می‌آورد، گفت: با توجه به شرایط شهرستان اسلامشهر کنترل و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز ضروری بوده و دستگاه‌های متولی باید موارد قانونی برای پیشگیری از وقوع تخلف و خلاءهای قانونی که باعث بروز ساخت و سازهای غیرمجاز می‌شود را شناسایی و راه‌کارهای مناسبی برای رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت ارائه دهند.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *