مرغمرغ

آخرین تحولات بازار مرغ

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: امروز نرخ هرکیلو مرغ زنده در خرده فروشی‌ها ۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: امروز نرخ هرکیلو مرغ زنده در خرده فروشی‌ها ۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.
به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از افکارنیوز، محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، از افزایش ۳۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده در مرغداری ۵ هزار و ۳۰۰ تومان، مرغ آماده به طبخ میدان بهمن ۷ هزار و ۱۰۰ تومان، توزیع در غرفه‌های میادین میوه و تره بار ۶ هزار و ۹۹۰ و خرده فروشی ها ۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی افزایش تقاضا و نوسان نرخ نهاده ها ناشی از بالارفتن نرخ ارز را دلیل اصلی گرانی مرغ در روزهای اخیر دانست.

یوسفی با اشاره به اینکه در دو سال گذشته پرورش دهندگان مرغ گوشتی با زیان اقدام به تولید محصول خود در بازار می کنند، افزود: هم اکنون تمامی بدهی مرغداران به بانک ها معوق شده است که با این وجود آینده خوبی نمی توان پیش بینی کرد، چرا که در آینده ای نه چندان دور تعدادی از مرغداران از گردونه تولید خارج خواهند شد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی نرخ متعادل هر کیلو مرغ زنده را ۵ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ ۸ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.

وی در پاسخ به این سوال که با وجود افزایش جوجه ریزی در ایام پایانی سال امکان رسیدن نرخ مرغ به قیمت واقعی خود وجود دارد یا خیر، بیان کرد: اکنون مرغ ارزانترین پروتئین در دسترس طبقه متوسط و کم درآمد جامعه است که با افزایش تقاضا، این امر تحقق خواهد یافت.

این گزارش می افزاید؛ هر کیلو ران مرغ با کمر ۶ هزار و ۶۵۰ ، ران مرغ بدون کمر ۷ هزار و ۶۵۰ ،سینه با کتف ۱۳ هزار، سینه بدون کتف ۱۴ هزار، فیله مرغ ۱۶ هزار تومان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *