آتش سوزی در کمین انبار های چوب چهاردانگه/ سریالی که در سایه غفلت مسئولین همچنان ادامه دارد

مشاهدات خبرنگار ما حکایت از محتمل بودن آتش سوزی دیگری در این انبارها را دارد چرا که عیچ یک از عوامل وقوع آتش سوزی های سریالی قبلی پیشگیری نشده و گویا همه منتظر بخت و اقبال هستند.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از چهاردانگه، بعد از گذشت سه آتش سوزی مهیب و خسارت بار  در انبارهای چوب چهاردانگه در منطقه ماهشهر این انبار ها همچنان بدونه سرپناه و با دیوارهای کوتاه و غیر ایمن  در حال فعالیت هستند.

آخرین ماه سال نود بود که دومین آتش سوزی بزرگ آن سال در انبار چوب ماهشهر با خسارتی میلیاردی اتفاق افتاد. اما بی توجهی مسئولین به اصلاح وضعیت این انبارها باعث شد چهار ماه بعد انباری دیگر در فاصله ۱۰۰ متری از انبار قبلی طعمه حریق شود و سرمایه عده ای را تبدیل به خاکستر کند.

رعب وحشت آتش سوزی، قطع برق قسمتی از شهر و خسارات مالی تلنگری به مسئولین چهاردانگه نزد؛ گویا تا تلفات جانی سنگین و ورود مسئولین بالا دستی در کار نباشد کسی از خواب بیدار نمی شود.

79f9fdda-1c55-4fc6-90d5-a5240ed4c416

 

0838c34c-eaf8-4305-b57d-c74f9c918a6a

15623a24-7e92-4086-b4cd-b580f4b69847

مشاهدات خبرنگار ما حکایت از محتمل بودن آتش سوزی دیگری در این انبارها را دارد چرا که هیچ یک از عوامل وقوع آتش سوزی های قبلی  پیشگیری نشده و گویا همه منتظر بخت و اقبال هستند.

تفکیک و ایجاد فاصله مناسب بین انبارها، پیش بینی کپسول های بزرگ و به اندازه، مسقف کرده انبارها ، ایجاد یسیتم برق رسانی استاندارد از جمله موارد اعلام شده از سوی رئیس وقت آتش نشانی چهاردانگه بوده است که متاسفانه تا کنون تقریبا هیچ یک از این موارد عملی نشده است.

همان طور که در عکسها پیداست وضعیت بحرانی انبار های چوب این شهر مانند باروت منتظر یک جرقه است تا بار دیگر خبر ساز شده و خبری نامطلوب را از چهاردانگه به کل کشور مخابره کند.

برخی از صاحبان  انبارهای آتش گرفته پس از خاکستر شدن سرمایه شان مجبور به ترک کار و متعاقبا برگشت چک ها و نهایتا طرح دعاوی حقوقی در دادگاه ها شده اند. اما این همه خسارت نه برای انبار داران دیگر درس عبرت شده و نه برای مسئولین دغدغه پیشگیری از بروز حادثه ایجاد کرده است.

امیدواریم مسئولین شهر با دیدن این گزارش فکری به حال این انبارها کنند و یا الاقل در صورت بروز حادثه مسئولیت عدم پیشگیری از آن را برعهده گرفته و دست از فرا فکنی بر دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *