آب شرب اسلامشهر داری شرایط مطلوبی است

فرماندار اسلامشهر گفت: در زمینه کیفیت آب شرب شهرستان اقدامات خوبی انجام شده است و در حال حاضر از لحاظ بهداشتی از استاندارد مطلوبی برخوردار است.

به گزارش اسلامشهرخبر، امیراله حقیقی که در دیدار با پور رجب مدیرعامل آبفای روستایی استان تهران اظهار داشت: آب موضوع مهم و حیاتی در کشورمان بشمار می رود و در سطح استان تهران باید از نظر کیفیت و کمیت مورد توجه ویژه باشد.
وی با بیان اینکه متاسفانه در سطح استان تهران مباحثی همچون فاضلاب شهری، زباله و… از جمله تهدیدات منابع آبی بشمار می روند ادامه داد: در زمینه کیفیت آب شرب شهرستان نیز اقدامات مناسبی انجام شده و در حال حاضر به لحاظ بهداشتی از شرایط استاندارد و مطلوبی برخوردار است؛ با این حال باید از طریق فنس کشی در اطراف مخازن، از هرگونه آلودگی احتمالی پیشگیری شود.
حقیقی افزود: کاهش بارندگی ها در سالهای اخیر نیز از نظر کمی در فصل تابستان ما را با کمبود آب مواجه ساخته بود که با همکاری مسئولان مربوطه به نحوی مطلوب مدیریت شد.
وی در ادامه بر لزوم اهمیت استفاده از روش های نوین آبیاری در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: دولت در این حوزه تسهیلات کم بهره ای را برای استفاده کشاورزان اختصاص داده است.
فرماندار شهرستان همچنین با اشاره به تلاش های صورت گرفته جهت تعطیلی و مسدود کردن چاههای غیر مجاز شهرستان افزود: تاکید شده در زمینه ساخت و سازهای غیر مجاز نیز ادارات خدمات رسان تحت هیچ شرایطی به این مراکز خدمات ارائه ندهند.
وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به نزولات آسمانی قابل توجه سال جاری در سطح کشور گفت: ان شاءا… با مدیریت مناسب این بارش ها در سال جاری با کمبود منابع آبی مواجه نباشیم
گفتنی است در این جلسه مصطفی آقاعلیخانی معاون امور فنی و عمرانی فرماندار اسلامشهر و حسینی رییس آبفای روستایی شهرستان نیز حضور داشتند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *